طب ستنی و حجامت در کلینیک هادیان سلامت با تخفیفات ویژه
http://www.dabi.ir/kilinikhadiyan



                  طب ستنی و حجامت در کلینیک هادیان سلامت با تخفیفات ویژه در غرب تهران
09192122400-44857239-09229398525
                   به اینستاگرام   و تلگرام   ما بپیوندید.
 

                                                              ژل و بوتاكس 20درصد آفر

                                         پلاسما جت 50درصد آفر
                             مزو تراپي و ميكرونيدلينگ 20 درصد آفر
                          طب سوزني جهت ليفت صورت20 درصد آفر
                                طب سوزنی جهت درمان 20 درصد آفر
                  طب سوزنی جهت لاغری به صورت تضمینی 
2درصد آفر
                       لاغري موضعي با دستگاه كويتيشن 30 درصد افر

 شامله:

1-حجامت ،زالو درمانی،مزاج شناسی،
2-پاکسازی پوست(ماساژ با روغن متناسب با نوع پوست،بخور،پاکسازی،اسکراب،ماسک شاداب کننده)

طب سنتي واژه اي کلي است که هم به سيستم هاي طب سنتي مانند طب سنتي چين ، آيوروداي هند و طب يوناني ـ عربي و هم به اشکال مختلف طب بومي  اطلاق مي گردد. درمان هاي طب سنتي شامل دارو درمان (استفاده از گياهان دارويي، اجزاء حيواني و معدني) و روشهاي غير دارويي (مانند طب سوزني، ماساژ و درمان هاي روحي و رواني) مي باشد.در کشورهايي که سيستم خدمات پزشکي در آنها بر پايه طب مدرن استوار است، به جاي طب سنتي اغلب از واژه طب مکمل و طب جايگزين يا طب غير متعارف استفاده مي شود که در ایلیا؛  طب فراگیر نامگذاری گردیده است.
منطق علمي طب سنتي ايران

اصول روش تغذيه در مکتب طب سنتي ايران بر يک جمله استوار است و آن اينکه: بر هر فرد لازم است تغذيه اي مخصوص بخود بر اساس مشخصات فردي خود داشته باشد.
طب سنتي ايران بر پيشگيري از بيماريها با آموزش روش صحيح زندگي تأکيد دارد و پزشک موفق را پزشکي مي‌داند که سلامتي جامعه را حفظ نمايد و خود به خود با اين تدبير تعداد بيماران و مصرف دارو کاهش خواهد يافت. با اين رويکرد طب سنتي ايران را بيماريها را به سه دسته تقسيم بندي مي کند:
الف) بيماري هاي سوء مزاج:

و آن افرادي هستند که معمولاً اصول تغذيه اي مناسب مزاج خود را رعايت نکرده اند و دچار کثرت يا غلبه يک يا دو کيفيت از کيفيات چهارگانه (سردي، گرمي/ خشکي يا رطوبت) در بدن خود شده اند.
ب) بيماريهاي سوء ترکيب:

که بيماريهايي است که ترکيب و يا تعداد طبيعي قسمتي از بدن دچار اشکال است مانند کسي که بدون قسمتي از بدن بدنيا مي آيد ( مرومليا).
ج) بيماريهاي تفرق و اتصال:

که در اينجا اتصال طبيعي در يک عضو از بين مي رود ( مثلا در شکستگي ها ) و يا تفرق طبيعي از بين مي رود (مثلاً اندامي به علت بد جوش خوردن دچار محدوديت حرکت مي شود).
بعد از تشخيص نوبت به درمان مي رسد که مراحل درمان در طب سنتي ايران به اين نحو است که در گام اول تدابير بالاغذيه مي کرده اند يعني با اصلاح برنامه غذايي اقدام به درمان بيماريها مي کرده اند. اگر بيمار با اين روش جواب نمي گرفت نوبت به تدابير بالادويه مي رسيد، يعني دارو درماني و در گام آخر اگر بيماري شديدتر بود، نوبت به کارهاي با دست ( تدابير باليد ) نظير جراحي ها ، فصد و ... مي رسيد.
از مهمترين روشهاي تشخيص در سلامتکده ايليا، تشخيص براساس عنبیه فرد است که به آن ایریدالوژی می گویند

حجامت برای چه بیماریهایی مفید است؟ در منابع طب اسلامی‌ و طب سنتی، حجامت به عنوان یکی از ارکان مهم درمان ذکر گردیده‌است، حجامت بیماری‌های گوناگون را درمان می‌کند. در واقع حجامت به صورت اختصاصی در منابع طب اسلامی‌به شکل پیشگیرانه و درمان همه بیماری‌ها شمرده شده‌است. موسسه تحقیقات حجامت ایران و شعب مختلف آن طی پژوهش‌های مستمر بر روی بیش از پانصد هزار بیمار،متوجه شده حجامت تعداد ۷۰ نوع بیماری را درمان نموده‌اند که تعدادی از آن‌ها به قرار زیر می‌باشد: افزایش کلسترول و تری گلیسیرید، دیابت غیر وابسته به‌انسولین، اوره بالا، فشار خون بالا و فشار خون پایین، غلظت خون بالا، سرما‌خوردگی مکرّر، آنمی‌ (کم خونی)، سرخجه، آبله مرغان، سرخک، زونا، پروستاتیت، دیسمنوره (قاعدگی دردناک)، الیگومنوره و آمنوره و هیپر منوره (خونریزی کم، عدم قاعدگی و خونریزی زیاد) هیرسوتیسم (پُرمویی)، برخی از انواع ناباروری زنان، کیست تخمدان، فیبروم رحمی، ویار حاملگی، مسمومیت غذایی و دارویی، سردرد می‌گرنی، تصلب شرایین، اعتیاد به موادمخدر، هیپرتیروئیدی، هیپوتیروئیدی، هموروئید، افسردگی، سنگینی سر، اسپاسم عضلانی، کاهش رشد و کوتاهی قد، لاغری، واریس، کمر درد، آرتروز‌ها، آکنه و بثورات پوستی، کهیر آفت دهان، ریزش مو، گُرگرفتن بدن، اپیستاکسی مکرّر. بیشترین کاربرد انواع حجامت در بُعد پیشگیری از بیماری‌هاست و با مکانیسم‌های مختلفی از جمله تنظیم سیستم ایمنی، تنظیم ترکیبات بیوشیمی‌و هورمونی خون و تنظیم سیستم اعصاب خودکار بدن (سمپاتیک و پاراسمپاتیک) موجب پیشگیری از بیماری‌ها می‌گردد و بدین ترتیب کاربرد حجامت بیشتر در بُعد پیشگیری است و جزو بهداشت پیشگیری طب اسلامی‌ محسوب می‌شود.

 


تماس با ما
پرفروشترین ها
نظرات

برخی از کلمات کلیدی ثبت شده توسط فروشگاه

طب اسلامی و سنتی و حجامت  -  طب سنتی  -  کلینیک طب سنتی   -  حجامت  -  کلینیک طب سنتی   -