جستجوی پیشرفته
نزدیک :
جستجو :
بازتاب شهر اینترنتی تهران در رسانه ها

بازتاب شهر اینترنتی تهران در رسانه ها
نام سایت عنوان خبر
ایسنا راه‌اندازي سايت شهر اينترنتي تهران
اخبار اقتصادی ایران راه‌اندازی "شهر اینترنتی" در تهران
موبنا شهر اینترنتی تهران راه اندازی شد
ایرنا معضلات شهرهاي بزرگ فقط با توسعه خدمات اينترنتي قابل رفع است
خبر آنلاین مدیر عامل شهر اینترنتی تهران: روزانه ۶۰ هزار سفر درون شهری را کم کرده ایم !
پیام تهران آنلاین راه‌اندازي سايت شهر اينترنتي تهران
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب مدیر عامل شهر اینترنتی تهران: روزانه ۶۰ هزار سفر درون شهری را کم کرده ایم !
خبرگزاری مهر راه اندازی شهر اینترنتی تهران/ دسترسی به بانک اطلاعاتی پایتخت
وبگردی 20:30 راه‌اندازي سايت شهر اينترنتي تهران
روزنامه ابتکار شهر اينترنتي تهران راه اندازي شد
شبکه خبری ریال نیوز شهر اینترنتی تهران راه اندازی شد
دریچه راه‌اندازی "شهر اینترنتی" در تهران
ویکیو راه‌اندازی سایت شهر اینترنتی تهران
فیدنویس دابی؛ سایت شهر اینترنتی تهران
فانزیست راه‌اندازی سایت شهر اینترنتی تهران
پر نیوز شهر اینترنتی تهران راه اندازی شد
شرکت مخابرات استان تهران راه‌اندازي سايت شهر اينترنتي تهران
آتی آنالیز شهر اینترنتی تهران راه اندازی شد

ایرنا

معضلات شهرهاي بزرگ فقط با توسعه خدمات اينترنتي قابل رفع است

به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا، ' علي زارعين ' مدير سايت دابي، روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: طرح راه اندازي شهر الكترونيك تهران كه سه سال پيش با تشويق و حمايت هاي مديريت شهري از سوي بخش خصوصي آغاز شد، امروز به ثمر نشسته است. وي افزود: دولت به تنهايي نمي تواند تمام مشكلات كشور را حل كند ، بنابراين بخش خصوصي بايد وارد عرصه شود، همانطور كه در ايجاد شهر الكترونيك تهران بخش خصوصي پيشتاز بود. زارعين هدف از راه اندازي شهر الكترونيك را برطرف كردن نيازمندي هاي شهروندان بدون خروج از خانه و به طريق اينترنتي عنوان كرد كه كمك زيادي به حل مشكلات ترافيك ، آلودگي هوا و مصرف سوخت مي كند. وي افزود: براي راه اندازي شهر الكترونيك ، نخست نيازمندي هايي كه مردم براي تامين آن از خانه خارج مي شوند را جمع آوري كرديم ، زيرا بيشتر ترددها در سطح شهر براي خريد و دريافت خدمات است. زارعين ادامه داد: در مرحله بعد شروع به جمع آوري اطلاعات مراكز خريد كرديم و به كمك شورا ياري محله ها اطلاعات مراكز خريد و خدمات ،جمع آوري و در سايت اينترنتي دابي به نشاني www.Dabi.irقرار گرفت. وي افزود: در اين سايت براي محله هاي مختلف تهران سايت هاي جداگانه ايجاد شده و مردم بدون خروج از خانه هايشان مي توانند سفارش خريد و دريافت خدمات را از فروشگاه هاي معرفي شده در سايت داشته باشند. به گفته ي مدير سايت دابي 112 سايت محله و 80 مركز خريد در اين سايت معرفي شده و در حال حاضر روزانه 60 هزار بازديد از اين سايت داريم. زارعين بابيان اينكه با اجراي اين پروژه 25 شغل مستقيم و 70 شغل غير مستقيم ايجاد شده است، در مورد به روز بودن خدمات اين سايت اظهار داشت : 300 هزارفايل اين سايت هر شش ماه يكبار به روز مي شود .


خبر گزاری مهر

راه اندازی شهر اینترنتی تهران/ دسترسی به بانک اطلاعاتی پایتخت

شهر اینترنتی تهران با هدف کاهش ترافیک، آلودگی هوا و بحران سوخت برای شهروندان پایتخت راه اندازی شد. به گزارش خبرنگار مهر ، علی زارعی طراح شهر اینترنتی تهران امروز دوشنبه در نشست خبری با اشاره به طراحی گروه وب سایت های "دابی" که با هدف کاهش معضلات شهرتهران از جمله ترافیک، آلودگی هوا و بحران سوخت صورت گرفته است اظهار داشت: با تحقق شهر الکترونیک می توان به سوی حل این مشکلات گام برداشت. وی با بیان اینکه ایده شهر اینترنتی تهران حدود سه سال پیش مطرح شده بود ادامه داد: شهر اینترنتی نیازهای اساسی شهروندان را برای آنکه نخواهند از خانه خارج شوند شناسایی کرده و درصدد پاسخگویی به آنها برآمده است. زارعی اولین اقدام تحقق شهر اینترنتی تهران را شناسایی بازارهای متمرکز موجود در پایتخت عنوان کرد که برای هرکدام سایت اینترنتی به صورت مجزا طراحی شده و گفـت: از این طریق امکان برقراری ارتباط کاربران با فروشندگان این مراکز خرید فراهم شده است. مدیرگروه وب سایت های دابی اضافه کرد: همچنین به صورت مجزا برای هر یک از محله های شهر تهران نیز سایتی طراحی شده که مراکز خرید و اماکن تفریحی، آموزشی و غیره را برای شهروندان معرفی کرده است. وی با بیان اینکه حدود 200 سایت در شهر اینترنتی تهران به نشانی www.dabi.ir موجود است یکی از بزرگترین مشکلات تحقق شهر الکترونیکی را در این شرایط عدم اعتماد به سایت های اینترنتی مرتبط عنوان کرد چرا که بیشتر سایتهای فعلی در این خصوص در زمینه سرگرمی فعال هستند. زارعی افزود: شهر اینترنتی تهران به عنوان یک بانک اطلاعاتی شهر تهران فعالیت خواهد کرد که در این زمینه مذاکرات و رایزنی و تعاملاتی با شهرداری صورت گرفته که امید می رود مورد حمایت دولت و شهرداری قرار گیرد. به گفته وی مشابه این شهر الکترونیک در کشورهای آسیایی و اروپایی وجود دارد و ایجاد شهر الکترونیکی سایر شهرهای کشور در مراحل بعدی در دستورکار قرار خواهد گرفت که پیش بینی می شود در شهر مشهد و قم مورد استقبال قرار گیرد. زارعی با تاکید براینکه تبلیغات در این سایت اینترنتی از چارچوب مشخصی تبعیت می کند، اعلام کرد: این سایت از نمایش هر نوع تبلیغی خودداری می کند به گونه ای که به صورت پیوسته در این زمینه نظارت صورت می گیرد.


موبنا

شهر اینترنتی تهران راه اندازی شد

به گزارش خبرنگار سازمان خبری موبنا علی زارعین، مدیر گروه وب سایت های دابی با اشاره به معضلات شهرتهران ازجمله ترافیک، آلودگی هوا و بحران سوخت، اظهار داشت: با تحقق شهر الکترونیک می توان به سوی حل این مشکلات گام برداشت. وی با بیان اینکه ایده شهر اینترنتی، سه سال گذشته مطرح شده است، ادامه داد: این شهر نیازهای اساسی شهروندان را که برای رفع آنها از خانه خارج می شوند راشناسایی کرده و در صدد پاسخگویی به آنها بر آمده است. وی افزود: اولین اقدام برای تحقق این شهر شناسایی بازارها متمرکز موجود شهر تهران است که برای هر کدام سایت اینترنتی جدا طراحی شده واز این طریق امکان برقراری ارتباط کاربران با فروشندگان این مراکز خرید فراهم شده است. وی ادامه داد: همچنین به صورت مجزا برای هریک از محله های شهر تهران نیز سایتی طراحی شده که مراکز خرید و اماکن تفریحی، آموزشی و غیره را معرفی کرده است. زارعین با بیان اینکه در حدود 200 سایت برای تهران راه اندازی شده که در سایت dabi.ir موجود است، تصریح کرد:عدم اعتماد به سایت های اینترنتی مرتبط به تهران، مشکلی در این مسیر است، به دلیل اینکه بیشتر این سایت ها در زمینه سرگرمی فعال هستند. مدیرگروه وب سایت های دابی با بیان اینکه این سایت به عنوان یک بانک اطلاعاتی شهر تهران است، خاطر نشان کرد: در این خصوص مذاکرات، رای زنی و تعاملاتی با شهرداری صورت گرفته که امید می رود مورد حمایت دولت و شهرداری قرار بگیرد. وی با بیان اینکه مشابه به این شهر الکترونیک در کشورهای آسیایی و اروپایی وجود دارد، ادامه داد: ایجاد شهر الکترونیکی سایر شهرهای کشور در مراحل بعدی در دستورکار قرار خواهد گرفت که پیش بینی می شود در شهر مشهد و قم مورد استقبال قرار گیرد. زارعین با تاکید بر اینکه تبلیغات در این سایت اینترنتی از چارچوب مشخصی تبعیت می کند، اعلام کرد: این سایت از نمایش هر نوع تبلیغی خودداری می کند، به گونه ای که به صورت پیوسته دراین زمینه نظارت صورت می گیرد.


خبر آنلاین

مدیر عامل شهر اینترنتی تهران: روزانه ۶۰ هزار سفر درون شهری را کم کرده ایم !

با ایجاد شهر اینترنتی تهران، مردم اطلاعات و برخی کالاهای مورد نیاز خود را از طریق اینترنت دریافت می کنند و مسئولین این سایت می گویند این موضوع باعث کاهش 60 هزار سفر درون شهری در روز شده است شهر اینترنتی تهران با استفاده از ظرفیتهای فضای مجازی یک سال است در فضای اینترنت راه اندازی شده و اکنون مدیر عامل این پروژه می گوید روزانه 60 هزار بازدید کننده از سایتهای این شهر، اطلاعات مورد نیاز خود را در زمینه های مختلف از جمله مراکز تجاری و اقتصادی، آموزشی و نهادهایی مانند شهرداری به دست می دهند. به همین دلیل، روزانه بیش از 60 هزار سفر درون شهری در تهران، کم شده است.البته با این وجود معلوم نیست که چرا وضعیت ترافیک شهر تهران با این کاهش هنوز نامناسب است ! علی زارعین، به خبرآنلاین گفت: "در شهر اینترنتی تهران، بیش از 110 محله و 80 مرکز خرید بارگذاری شده و مراجعان می توانند کالاها و اجناس مورد نیاز خود را از مراکز خرید اینترنتی این شهر، تهیه کنند." مدیر این شهر اینترنتی که با همکاری شهرداری تهران و شورایاری محلات شهر و مشارکت بخش خصوصی ایجاد شده، می گوید: "بهترین استقبال از شهر اینترنتی تهران، در منطقه سعادت آباد بوده و برنامه ریزی شده است در شهرهای مشهد و قم که دارای بیشترین آمار کاربران اینترنتی بعد از تهران هستند، این پروژه، اجرا شود." به گفته زارعین، در حال حاضر، نام پایگاه اصلی مجموعه شهر اینترنتی تهران، "دابی" است که با تصویب فرهنگستان زبان و همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتخاب شده. مشابه پروژه های شهرهای اینترنتی در کشورهای اروپایی، ترکیه و کشورهای آسیای شرقی به نام سالهاست اجرا و نتایجی مانند کاهش سفرهای درون شهری را به دنبال داشته است. زارعین در قسمت دیگری از اظهاراتش گفت: "سال گذشته شهر اینترنتی شیراز، پایه گذاری شد ولی در عمل به دلیل استقبال اندک مردم این شهر، پروژه موفق نبود و شکست خورد." وی دلیل این شکست را فقدان بسترهای لازم در سرمایه گذاری فضای مجازی و ناآشنایی برنامه ریزان اینترنتی دانست.